7-5A (I) Dist Year PF PA


1-McK. North 6-0 9-1 501 298


2-Mes. Poteet 4-2 5-5 317 300


3-John Tyler 3-3 3-7 169 258


4-Texas High 3-3 6-4 286228


Sherman 3-3 6-4 299 254


W. Mesquite 2-4 2-8 257 429


Wylie East 0-6 2-8 181 433


Friday, Nov. 8


Sherman 32, John Tyler 27


Texas High 41, West Mesquite 14


McKinney North 63, Mesquite Poteet 21


(Wylie East bye)


TBA


Texas High at Lufkin


Magnolia at Mesquite Poteet


Magnolia West at McKinney North


John Tyler at College Station


7-5A (II) Dist Year PF PA


1-Frisco High 7-1 9-1 400 210


2-D. Braswell 7-1 8-2 458 294


3-Lovejoy 6-2 7-3 362 272


4-F. Reedy 5-3 6-4 270 221


Denison 5-3 6-4 329 279


Princeton 3-5 4-6 348 405


Lake Dallas 2-6 3-7 249 322


F. Leb. Trail 1-7 3-7 288 420


F. Memorial 0-8 1-9 196 399


Friday, Nov. 8


Denton Braswell 47, Denison 18


Lake Dallas 37, Frisco Lebanon Trail 31


Frisco High 35, Lovejoy 17


Frisco Reedy 37, Princeton 20


(Frisco Memorial bye)


TBA


Greenville at Frisco High


Corsicana at Denton Braswell


Lovejoy at Royse City


Frisco Reedy at Ennis


4-3A (I) Dist Year PF PA


1-Pilot Point 6-0 9-1 336 128


2-Brock 5-1 8-2 299 109


3-Whitesboro 4-2 6-4 222 232


4-Boyd 3-3 6-4 286 151


Paradise 2-4 5-5 294 214


Ponder 1-5 3-7 196 432


Bowie 0-6 0-10 86 340


Friday, Nov. 8


Whitesboro 27, Boyd 7


Brock 24, Paradise 22


Pilot Point 67, Bowie 0


(Ponder bye)


TBA


Pilot Point vs. Jim Ned


Brock vs. Clyde


Whitesboro vs. Eastland


Boyd vs. Wall


5-3A (I) Dist Year PF PA


1-Pottsboro 6-0 10-0 466 151


2-Van Alstyne 5-1 6-4 302 277


3-Rains 4-2 6-4 358 271


4-Commerce 3-3 4-6 282 346


Howe 2-4 3-7 261 293


Lone Oak 1-5 2-8 148 396


Bonham 0-6 1-9 182 481


Friday, Nov. 8


Van Alstyne 50, Bonham 7


Pottsboro 45, Lone Oak 12


Rains 57, Commerce 20


(Howe bye)


TBA


Pottsboro vs. Kemp


Van Alstyne vs. Life Oak Cliff


Rains vs. Dallas Madison


Commerce vs. Malakoff


5-3A (II) Dist Year PF PA


1-Gunter 6-0 9-1 395 102


2-City View 5-1 8-2 418 151


3-Holliday 4-2 7-3 312 109


4-Henrietta 3-3 5-5 186 219


Nocona 2-4 4-6 196 381


S&S 1-5 1-9 118 494


Callisburg 0-6 0-10 67 363


Friday, Nov. 8


Gunter 58, Callisburg 0


Holliday 55, S&S 7


Nocona at City View 48, Nocona 28


(Henrietta bye)


TBA


Gunter vs. Tolar


City View vs. Comanche


Holliday vs, Dublin


Henrietta vs. Jacksboro


9-3A (II) Dist Year PF PA


1-Bells 6-0 7-3 312 193


2-Leonard 4-2 6-4 378 308


3-Blue Ridge 4-2 6-4 278 243


4-Whitewright 2-4 5-5 254 268


Cooper 2-4 3-7 253 305


Chisum 2-4 3-7 253 419


Prairiland 1-5 2-8 176 353


Friday, Nov. 8


Bells 56, Cooper 42


Blue Ridge 48, Chisum 21


Whitewright 34, Prairiland 14


(Leonard bye)


TBA


Bells vs. Winona


Leonard vs. Troup


Blue Ridge vs. Grand Saline


Whitewright vs. Big Sandy Harmony


5-2A (I) Dist Year PF PA


1-Valley View 4-0 8-2 378 133


2-Tom Bean 2-2 4-6 191230


3-Collinsville 2-2 5-5 184 225


4-Trenton 1-3 4-5 217 174


Celeste 1-3 2-8 136 228


Friday, Nov. 8


Collinsville 35, Trenton 6


Valley View 41, Tom Bean 22


(Celeste bye)


TBA


Valley View vs. Como-Pickton


Tom Bean vs. Rivercrest


Collinsville vs. Wolfe City


Trenton vs. Honey Grove


9-2A (II) Dist Year PF PA


1-Muenster 3-0 8-2 289 120


2-Cumby 2-1 7-3 322 205


3-Tioga 1-2 3-6 160 291


4-Era 0-3 0-9 73 375


x-clinched playoff spot


Friday, Nov. 8


Cumby 20, Era 8


(Tioga, Muenster bye)


TBA


Muenster vs. Clarksville


Cumby vs. Simms Bowie


Tioga vs. Detroit


Era vs. Mount Enterprise