7-5A (I) Dist Year PF PA


McK. North 2-0 5-1 277 208


John Tyler 2-0 2-4 88 149


W. Mesquite 1-0 1-4 116 220


Mes. Poteet 1-0 2-3 136 172


Sherman 0-2 3-3 155 159


Texas High 0-2 3-3 168 132


Wylie East 0-2 2-4 137 231


Friday, Oct. 4


Mesquite Poteet 44, Sherman 21


John Tyler 48, Wylie East 7


McKinney North 62, Texas High 41


(West Mesquite bye)


Thursday, Oct. 10


Texas High at Mesquite Poteet


Friday, Oct. 11


West Mesquite at John Tyler


Wylie East at McKinney North


(Sherman bye)


7-5A (II) Dist Year PF PA


Frisco High 4-0 6-0 268 169


Denison 3-1 4-2 249 173


F. Reedy 3-1 4-2 169 143


D. Braswell 2-1 3-2 221 180


Lovejoy 2-1 3-2 203 133


Princeton 1-2 2-3 165 181


F. Leb. Trail 1-3 3-3 180 231


Lake Dallas 0-3 1-4 114 157


F. Memorial 0-4 1-5 112 238


Friday, Oct. 4


Denison 62, Lake Dallas 14


Frisco High 31, Princeton 14


Frisco Reedy 40, Frisco Memorial 0


Lovejoy 56, Frisco Lebanon Trail 20


(Denton Braswell bye)


Thursday, Oct. 10


Denton Braswell at Frisco Lebanon Trail


Lovejoy at Frisco Reedy


Friday, Oct. 11


Frisco Memorial at Princeton


Frisco High at Lake Dallas


(Denison bye)


4-3A (I) Dist Year PF PA


Pilot Point 2-0 5-1 198 107


Boyd 1-0 4-1 175 48


Whitesboro 1-1 3-3 107 158


Brock 1-1 4-2 156 72


Paradise 1-1 4-2 208 125


Bowie 0-1 0-5 52 216


Ponder 0-2 2-4 132 230


Friday, Oct. 4


Brock 67, Bowie 7


Pilot Point 45, Whitesboro 24


Paradise 49, Ponder 22


(Boyd bye)


Friday, Oct. 11


Boyd at Paradise


Whitesboro at Bowie


Ponder at Pilot Point


(Brock bye)


5-3A (I) Dist Year PF PA


Pottsboro 2-0 6-0 277 103


Van Alstyne 1-1 2-4 130 206


Howe 1-1 2-4 174 185


Rains 1-1 3-3 152 208


Commerce 1-1 2-4 153 201


Lone Oak 0-1 1-4 104 210


Bonham 0-1 1-4 134 257


Friday, Oct. 4


Pottsboro 48, Van Alstyne 27


Rains 55, Howe 28


Commerce 40, Lone Oak 12


(Bonham bye)


Friday, Oct. 11


Howe at Pottsboro


Bonham at Rains


Van Alstyne at Lone Oak


(Commerce bye)


5-3A (II) Dist Year PF PA


Gunter 2-0 5-1 237 61


City View 2-0 5-1 245 79


Henrietta 2-0 4-2 140 104


Holliday 0-1 3-2 129 82


Callisburg 0-1 0-5 40 156


Nocona 0-2 2-4 110 246


S&S 0-2 0-6 75 374


Friday, Oct. 4


Gunter 49, S&S 0


Henrietta 33, Nocona 7


City View 20, Holliday 14


(Callisburg bye)


Friday, Oct. 11


Gunter at Holliday


Henrietta at S&S


Callisburg at Nocona


(City View bye)


9-3A (II) Dist Year PF PA


Cooper 2-0 3-3 185 167


Bells 1-0 2-3 111 104


Blue Ridge 1-0 3-2 134 126


Chisum 1-1 2-4 150 254


Prairiland 1-1 2-4 124 180


Whitewright 0-2 3-3 144 172


Leonard 0-2 2-4 190 220


Friday, Oct. 4


Blue Ridge 38, Whitewright 7


Prairiland 48, Leonard 29


Cooper 55, Chisum 12


(Bells bye)


Friday, Oct. 11


Bells at Prairiland


Cooper at Blue Ridge


Leonard at Chisum


(Whitewright bye)


5-2A (I) Dist Year PF PA


Trenton 0-0 3-2 158 72


Valley View 0-0 3-2 139 111


Collinsville 0-0 3-3 102 146


Tom Bean 0-0 2-4 109 135


Celeste 0-0 1-5 122 123


Friday, Oct. 4


Lindsay 60, Collinsville 0


Como-Pickton 24, Trenton 23


Tom Bean 35, Era 6


Wolfe City 18, Celeste 14


(Valley View bye)


Friday, Oct. 11


Collinsville at Valley View


Celeste at Trenton


(Tom Bean bye)


9-2A (II) Dist Year PF PA


x-Muenster 0-0 4-2 121 86


x-Cumby 0-0 4-2 210 162


x-Tioga 0-0 2-4 122 193


x-Era 0-0 0-5 45 258


x-clinched playoff spot


Friday, Oct. 4


Alvord 49, Tioga 34


Honey Grove 34, Cumby 12


Tom Bean 35, Era 6


Muenster 12, Childress 6


Friday, Oct. 11


Muenster at Cumby


(Tioga, Era bye)