UIL


District 7-5A (I) Dist Year PF PA


1-John Tyler 6-0 7-2 337 239


2-Mesquite Poteet 5-1 8-2 420 231


3-Sherman 3-3 4-6 239 242


4-McKinney North 3-3 6-4 371 336


West Mesquite 3-3 4-5 303 338


Texas High 1-5 3-7 273 407


Wylie East 0-6 1-9 232 501


Thursday, Nov. 8


Mesquite Poteet 53, McKinney North 39


Friday, Nov. 9


John Tyler 45, Sherman 13


West Mesquite 49, Texas High 21


(Wylie East bye)


District 7-5A (II) Dist Year PF PA


1-Frisco Reedy 8-0 10-0 430 132


2-Frisco 6-2 6-4 354 304


3-Lovejoy 6-2 7-2 368 216


4-Lake Dallas 5-3 7-3 335 260


Denison 5-3 6-4 404 263


Denton Braswell 3-5 3-7 254 276


Princeton 2-6 3-7 259 285


Frisco Memorial 1-7 1-9 101 519


F. Lebanon Trail 0-8 1-9 164 457


Thursday, Nov. 8


Lake Dallas 45, Frisco Lebanon Trail 10


Friday, Nov. 9


Denison 44, Denton Braswell 7


Frisco High 48, Lovejoy 45


Frisco Reedy 28, Princeton 9


(Frisco Memorial bye)


DIstrict 4-4A (I) Dist Year PF PA


1-WF Hirschi 4-1 8-2 412 195


2-Springtown 4-1 8-2 489 248


3-Gainesville 3-2 4-6 312 415


4-Decatur 3-2 4-6 344 499


Mineral Wells 1-4 6-4 331 270


Burkburnett 0-5 3-7 312 424


Thursday, Nov. 8


WF Hirschi 41, Mineral Wells 20


Friday, Nov. 9


Gainesville 49, Decatur 48


Springtown 56, Burkburnett 33


District 7-4A (I) Dist Year PF PA


1-Argyle 6-0 10-0 573 188


2-Paris 5-1 7-2 284 151


3-Melissa 4-2 7-3 390 276


4-Celina 3-3 5-4 313 212


Anna 2-4 5-5 178 297


North Lamar 1-5 1-9 128 395


Sanger 0-6 0-10 108 487


Friday, Nov. 9


Argyle 63, Celina 21


Anna 28, Sanger 20


Melissa 50, North Lamar 35


(Paris bye)


District 4-3A (I) Dist Year PF PA


1-Brock 6-0 9-1 379 150


2-Boyd 4-2 6-4 269 219


3-Whitesboro 4-2 7-3 387 165


4-Pilot Point 4-2 7-3 289 142


Paradise 2-4 5-5 265 319


Bowie 1-5 2-8 206 341


Ponder 0-6 2-8 147 370


Friday, Nov. 9


Whitesboro 32, Boyd 28


Brock 77, Paradise 21


Pilot Point 49, Bowie 7


(Ponder bye)


District 5-3A (I) Dist Year PF PA


1-Van Alstyne 6-0 7-3 398 250


2-Bonham 5-1 8-2 524 379


3-Pottsboro 4-2 6-4 325 213


4-Lone Oak 3-3 4-5 296 358


Rains 2-4 4-5 201 280


Commerce 1-5 1-8 176 350


Howe 0-6 3-7 159 323


Friday, Nov. 9


Van Alstyne 78, Bonham 63


Pottsboro 61, Lone Oak 14


Rains 33, Commerce 21


(Howe bye)


District 5-3A (II) Dist Year PF PA


1-Gunter 6-0 10-0 367 50


2-Holliday 5-1 9-1 431 80


3-Henrietta 4-2 6-4 197 239


4-Nocona 3-3 3-7 239 257


City View 2-4 4-6 170 248


Callisburg 1-5 2-8 193 273


S&S 0-6 0-10 74 394


Friday, Nov. 9


Gunter 41, Callisburg 13


Holliday 56, S&S 0


Nocona 17, City View 12


(Henrietta bye)


District 9-3A (II) Dist Year PF PA


1-Cooper 6-0 8-1 345 182


2-Blue Ridge 4-2 6-4 232 199


3-Chisum 4-2 5-4 235 183


4-Bells 3-3 4-6 288 254


Leonard 2-4 2-7 114 301


Whitewright 2-4 2-7 159 327


Prairiland 0-6 1-9 200 410


Friday, Nov. 9


Cooper 34, Bells 33


Blue Ridge 14, Chisum 12


Whitewright 54, Prairiland 18


(Leonard bye)


District 5-2A (I) Dist Year PF PA


1-Collinsville 4-0 8-1 297 120


2-Celeste 3-1 9-1 397 124


3-Valley View 2-2 4-4 228 122


4-Tom Bean 1-3 5-5 292 297


Trenton 0-4 3-7 149 334


Friday, Nov. 9


Collinsville 38, Trenton 0


Valley View 55, Tom Bean 0


(Celeste bye)


DIstrict 6-2A (I) Dist Year PF PA


1-Wolfe City 4-0 9-1 368 82


2-Honey Grove 3-1 7-3 236 195


3-Rivercrest 2-2 7-2 332 148


4-Como-Pickton 1-3 3-5 190 154


Boles 0-4 3-6 152 277


Friday, Nov. 9


Wolfe City 39, Como-Pickton 0


Honey Grove 20, Rivercrest 19


(Boles bye)


District 9-2A (II) Dist Year PF PA


1-Muenster 4-0 9-1 425 140


2-Cumby 3-1 5-5 284 306


3-Era 2-2 6-4 210 230


4-Tioga 1-3 1-9 70 390


Campbell 0-4 0-9 36 298


Friday, Nov. 9


Tioga 31, Campbell 0


Cumby 50, Era 30


Muenster 52, Windthorst 21


District 9-1A (I) Dist Year PF PA


1-Newcastle 4-0 7-3 503 378


2-Savoy 2-2 5-3 420 351


Saint Jo 2-2 7-3 638 414


Perrin-Whitt 1-3 5-5 358 373


Bryson 1-3 3-7 325 472


Friday, Nov. 9


Savoy 44, Bryson 22


Saint Jo 56, Perrin-Whitt 36


(Newcastle bye)


District 9-1A (II) Dist Year PF PA


1-Fannindel 2-0 5-2 444 235


2-Gold-Burg 1-1 2-7 261 357


Forestburg 0-2 0-10 177 616


Friday, Nov. 9


Fannindel 52, Forestburg 0


(Gold-Burg bye)


TAPPS


District 1-IV Dist Year PF PA


1-Lake Country 3-0 6-4 323 168


2-Sacred Heart 2-1 5-4 216 222


3-TCS 1-2 3-7 174 329


FW Calvary 0-3 2-7 212 313


Friday, Nov. 9


Sacred Heart 56, Texoma Christian 21


FW Lake Country 50, FW Calvary 14


1 — clinched top seed.


2 — clinched second seed.


3 — clinched third seed.


4 — clinched fourth seed.