UIL


District 7-5A (I) Dist Year PF PA


John Tyler 3-0 4-2 216 157


Mesquite Poteet 2-0 5-1 221 104


McKinney North 2-1 5-2 255 218


Sherman 1-1 2-4 135 129


West Mesquite 1-1 2-3 165 197


Texas High 0-3 2-5 196 312


Wylie East 0-3 1-6 176 358


Friday, Oct. 12


John Tyler 29, West Mesquite 22


Mesquite Poteet 46, Texas High 28


McKinney North 90, Wylie East 32


(Sherman bye)


District 7-5A (II) Dist Year PF PA


Frisco Reedy 5-0 7-0 299 99


Frisco 4-1 4-3 237 203


Lovejoy 3-1 4-1 220 122


Lake Dallas 2-2 4-2 197 183


Denison 2-2 3-3 231 199


Denton Braswell 2-2 2-4 172 161


Princeton 1-3 2-4 192 156


Frisco Memorial 1-4 1-6 67 356


F. Lebanon Trail 0-5 1-6 137 307


Thursday, Oct. 11


Frisco 20, Lake Dallas 6


Denton Braswell 62, Frisco Lebanon Trail 7


Friday, Oct. 12


Frisco Reedy 51, Lovejoy 0


Princeton 55, Frisco Memorial 0


(Denison bye)


DIstrict 4-4A (I) Dist Year PF PA


Gainesville 1-0 2-4 189 205


Springtown 1-0 5-1 249 105


Decatur 1-0 2-4 154 292


Mineral Wells 0-1 5-1 201 125


WF Hirschi 0-1 4-2 208 110


Burkburnett 0-1 3-3 207 220


Friday, Oct. 12


Gainesville 52, Burkburnett 27


Springtown 42, Mineral Wells 21


Decatur 22, WF Hirschi 21


DIstrict 7-4A (I) Dist Year PF PA


Paris 3-0 5-1 188 97


Argyle 2-0 6-0 375 103


Celina 2-1 4-2 229 121


Melissa 1-1 4-2 223 155


Anna 1-2 4-3 133 192


Sanger 0-2 0-6 37 301


North Lamar 0-3 0-7 52 300


Friday, Oct. 12


Melissa 47, Anna 0


Paris 54, Celina 14


Argyle 59, North Lamar 7


(Sanger bye)


District 4-3A (I) Dist Year PF PA


Brock 2-0 5-1 167 78


Boyd 2-0 4-2 173 117


Pilot Point 2-1 5-2 199 108


Whitesboro 2-1 5-2 278 103


Paradise 1-2 4-3 195 180


Bowie 0-2 1-5 88 196


Ponder 0-3 2-5 119 200


Friday, Oct. 12


Boyd 28, Paradise 7


Whitesboro 43, Bowie 0


Pilot Point 41, Ponder 0


(Brock bye)


DIstrict 5-3A (I) Dist Year PF PA


Van Alstyne 3-0 4-3 218 178


Bonham 2-0 5-1 283 171


Pottsboro 2-1 4-3 180 128


Lone Oak 1-1 2-3 172 202


Rains 1-2 3-3 130 178


Commerce 0-2 0-5 79 200


Howe 0-3 3-4 133 203


Friday, Oct. 12


Pottsboro 27, Howe 0


Bonham 56, Rains 42


Van Alstyne 38, Lone Oak 24


(Commerce bye)


District 5-3A (II) Dist Year PF PA


Gunter 3-0 7-0 234 17


Henrietta 3-0 5-2 163 138


Holliday 1-1 5-1 226 55


City View 1-1 3-3 115 151


Nocona 1-2 1-6 164 204


Callisburg 0-2 1-5 118 167


S&S 0-3 0-7 71 247


Friday, Oct. 12


Gunter 30, Holliday 13


Henrietta 21, S&S 9


Nocona 17, Callisburg 14, OT


(City View bye)


District 9-3A (II) Dist Year PF PA


Cooper 3-0 5-1 206 143


Bells 2-0 3-3 189 154


Chisum 2-1 3-3 159 143


Blue Ridge 1-1 3-3 116 133


Leonard 1-2 1-5 72 207


Whitewright 0-2 0-5 68 203


Prairiland 0-3 1-6 148 258


Friday, Oct. 12


Bells 59, Prairiland 12


Cooper 49, Blue Ridge 3


Chisum 42, Leonard 0


(Whitewright bye)


DIstrict 5-2A (I) Dist Year PF PA


Collinsville 1-0 5-1 189 75


Celeste 1-0 7-0 293 76


Tom Bean 0-0 4-2 202 141


Trenton 0-1 3-4 143 193


Valley View 0-1 2-3 108 94


Friday, Oct. 12


Collinsville 15, Valley View 6


Celeste 41, Trenton 0


(Tom Bean bye)


District 6-2A (I) Dist Year PF PA


Wolfe City 1-0 6-1 260 64


Como-Pickton 1-0 3-2 148 63


Rivercrest 0-0 5-0 204 65


Honey Grove 0-1 4-3 164 140


Boles 0-1 3-3 116 138


Friday, Oct. 12


Wolfe City 43, Honey Grove 6


Como-Pickton 41, Boles 6


(Rivercrest bye)


District 9-2A (II) Dist Year PF PA


Muenster 2-0 6-1 260 113


Era 1-0 5-2 160 119


Tioga 0-0 0-6 19 272


Cumby 0-1 2-5 148 268


Campbell 0-2 0-6 22 193


Friday, Oct. 12


Muenster 53, Cumby 6


Era 2, Campbell 0, forfeit


(Tioga bye)


District 9-1A (I) Dist Year PF PA


Savoy 1-0 4-1 297 213


Newcastle 1-0 4-3 319 275


Bryson 0-0 2-4 189 307


Saint Jo 0-1 5-1 363 185


Perrin-Whitt 0-1 3-3 137 183


Friday, Oct. 12


Newcastle 70, Perrin-Whitt 24


Savoy 50, Saint Jo 45


(Bryson bye)


District 9-1A (II) Dist Year PF PA


Fannindel 0-0 3-2 330 223


Gold-Burg 0-0 1-5 159 245


Forestburg 0-0 0-6 106 369


Friday, Oct. 12


Fannindel 61, Fruitvale 7


Forestburg vs. McLean at Chillicothe


(Gold-Burg bye)


TAPPS


DIstrict 1-IV Dist Year PF PA


Sacred Heart 0-0 3-2 109 107


FW Calvary 0-0 2-3 170 156


FW Lake Country 0-0 2-4 143 148


TCS 0-0 1-4 77 172


Friday, Oct. 12


Sacred Heart 42, Lewisville Founders 8


Colleyville Covenant 21, FW Lake Country 7


Saturday, Oct. 13


Texoma Christian at Dallas Covenant


Rosehill Christian at FW Calvary