WHITESBORO — Results from the Whitesboro track meet held on Thursday.

WHITESBORO — Results from the Whitesboro track meet held on Thursday.


Boys


Team results


1. Melissa 111


2. Anna 96


3. Whitesboro 92


4. Denison 90


5. Gainesville 72


6. Sherman 69


7. S&S 45


8. Van Alstyne 17


9. Callisburg 4


Individual results


3,200 — 1. Butts, Whitesboro 10:27.2; 2. Kennedy, Gainesville 11:05.1; 3. Pierales, Sherman 11:59.3; 4. Clemans, Melissa 12:05.9; 5. Newton, Anna 12:54.9; 6. Mark, Melissa 13:19.3.


High jump — 1. Bazis, Melissa 6-6; 2. Mercer, S&S 6-4; 3. Dutton, S&S 6-2; 4. Jay, Sherman 6-2.


Pole vault — 1. Hooker, Denison 10-6.


Long jump — 1. Luper, Denison 21-9; 2. McGehee, Melissa 21- 3; 3. Dade, Denison 21-0; 4. Erwin, Anna 20-11; 5. McKinney, Sherman 20-10.5; 6. Chaney, Whitesboro 10-10.5.


Triple jump — 1. Dade, Sherman 44-0.5; 2. Smith, Anna 42-1.5; 3. Crow, Anna 40-11; 4. Copeland, Gainesville 40-8.5; 5. Youngblood, Melissa 40-5.25; 6. Orr, S&S 39-9.5.


Shot put — 1. DeLeon, Gainesville 46-4; 2. Kemp, Anna 44-11.75; 3. Montoya, Melissa 44-2.25; 4. Wood, Denison 42-7; 5. Mayes, Van Alstyne 41-11.5; 6. Rodriguez, Gainesville 40-9.5.


Discus — 1. Mayes, Van Alstyne 128-8; 2. Montoya, Melissa 127-4; 3. Hunt, Sherman 126-11; 4. Rodriguez, Gainesville 120-10; 5. Wood, Denison 118-11; 6. Dossett, Anna 118-11.


400 relay — 1. Melissa 43.28; 2. Anna 44.52; 3. Sherman 44.65; 4. Gainesville 44.82; 5. S&S 45.09; 6. Whitesboro 45.7.


800 — 1. Butts, Whitesboro 1:58.8; 2. Dick, Sherman 2:02.0; 3. Greer, Melissa 2:08.7; 4. Bickerstaft, Sherman 2:10.2; 5. Ramos, Anna 2:11.6; 6. Martinez, Whitesboro 2:15.0.


110 hurdles — 1. Copeland, Gainesville 15.65; 2. Maher, S&S 16.73; 3. Sanders, Anna 16.93; 4. Sanborn, Callisburg 17.72; 5. Lancaster, S&S 18.26; Jones, Van Alstyne 18.84.


100 — 1. McKinney, Sherman 11.14; 2. Whitson, Melissa 11.34; 3. Manuel, Gainesville 11.53; 4. Jones, Sherman 11.60; 5. Sanges, Whitesboro 11.62; 6. Gittens, Sherman 11.73.


800 relay — 1. Melissa 1:31.40; 2. Whitesboro 1:33.3; 3. Anna 1:33.3; 4. Denison 1:35.8; 5. S&S 1:36.9; 6. Gainesville 1:37.9.


400 — 1. Dade, Denison, 50.95; 2. Lopez, Anna 51.28; 3. Dck, Sherman 52.94; 4. Dyer, Whitesboro 53.63; 5. Bickerstaff, Sherman 53.84; 6. Sims, Anna 54.16.


300 hurdles — 1. Luper, Denison 41.74; 2. Copeland, Gainesville 42.79; 3. Mercer, S&S 42.85; 4. Lancaster, S&S 44.08; 5. Denney, Sherman 46.46; 6. Smith, Gainesville 46.67.


200 — 1. Littleton, Melissa 22.7; 2. Dade, Denison 22.98; 3. Kiilcrease, Whitesboro 23.36; 4. McGehee, Melissa 23.53; 5. McKinney, Sherman 23.56; 6. Smith, Sherman 23.63.


1,600 — 1. Butts, Whitesboro 4:37.0; 2. Butts, Whitesboro 4:41.9; 3. Pulley, Whitesboro 4:44.6; 4. Greer, Melissa 4:46.1; 5. Cruz, Gainesville 5:04.6; 6. Ramos, Anna 5:07.5.


1,600 relay — 1. Anna 3:28.7; 2. Whitesboro 3:33.7; 3. Denison 3:39.9; 4. Gainesville 3:42.0; 5. Van Alstyne 3:48.6; 6. S&S 3:51.0.


Girls


Team results


1. Van Alstyne 144


2. Whitesboro 79


3. Anna 78


4. Gainesville 70


5. Sherman 69


6. Denison 68


7. Callisburg 58


8. S&S 38


9. Melissa 12


Individual results


3,200 — 1. McQuirk, Van Alstyne 12:51.1; 2. Spaeth, Anna 13:13.1; 3. Griffith, Anna 13:15.8; 4. Taylor, Van Alstyne 13:22.5; 5. Ackley, Whitesboro 14:05.5; 6. Lemming, Denison 14:36.5.


High jump — 1. Purdom, Whitesboro 5-3; 2. Marshall, S&S 5-2; 3. Softly, Sherman 5-2; 4. Carr, Callisburg 5-0; 5. Darnell, S&S 5-0; 6. Servati, Van Alstyne 5-0.


Pole vault — 1. Johnson, Denison 10-6; 2. Fernandez, Van Alstyne 8-0; 3. Tenney, Melissa 8-0; 4. Weisinger, Melissa 7-6; 5. Butterfield, Melissa 7-6.


Long jump — 1. Morris, Van Alstyne 15-6; 2. Ingram, Van Alstyne 14-11.75; 3. Jambor, S&S 14-6; 4. Carr, Calisburg 14-3.5; 5. Clark, Whitesboro 13-11.75; 6. England, Van Alstyne 13-8.75.


Triple jump — 1. Hunter, Sherman 32-10; 2. Ingram, Van Alstyne 31-10; 3. Clark, Whitesboro 31-5.5; 4. Neshyba, Van Alstyne 31-4.75; 5. Marshall, S&S 31-1; 6. Leach, Whitesboro 31-0.


Shot put — 1. Hunt, Denison 34-7; 2. Souther, Denison 33-11; 3. Pokorny, Whitesboro 33-4; 4. Kemp, Gainesville 32-11.25; 5. Allen, Van Alstyne 31-2.5; 6. Hutto, Anna 30-5.25.


Discus — 1. Pokorny, Whitesboro 121-3; 2. Hunt, Denison 102-4.5; 3. Jowitt, Whitesboro 99-4; 4. Dunlap, Denison 96-0; 5. Bridges, Denison 93-10; 6. Cain, Whitesboro 78-5.


400 relay — 1. Sherman 51.05; 2. Callisburg 52.77; 3. Van Alstyne 53.2; 4. Gainesville 53.77; 5. Whitesboro 54.08; 6. S&S 54.09.


800 — 1. Servati, Van Alstyne 2:37.3; 2. Elias, Gainesville 2:37.8; 3. Leach, Whitesboro 2:38.1; 4. Clinton, Sherman 2:39.6; 5. Wells, S&S 2:41.6; 6. Kenzie, Denison 2:41.9.


100 hurdles — 1. Softly, Sherman 15.85; 2. Hampton, Anna 16.47; 3. Ridge, Gainesville 17.04; 4. Serna, Callisburg 17.98; 5. Darnell, S&S 19.11; 6. Smith, Gainesville 20.41.


100 — 1. Morris, Van Alstyne 13.09; 2. Goode, Callisburg 13.14; 3. Moore, Denison 13.15; 4. Brown, Denison 13.46; 5. Jamber, S&S 13.70; 6. Dill, Gainesville 13.85.


800 relay — 1. Gainesville 1:53.7; 2. Callisburg 1:54.9; 3. Van Alstyne 1:56.4; 4. Sherman 1:57.7; 5. Whitesboro 1:57.8; 6. S&S 1:59.7.


400 — 1. Lard, Anna 1:03.2; 2. Neshibawn, Anna 1:03.2; 3. Carr, Callisburg 1:06.4; 4. O’Brien, Denison 1:07.0; 5. Ingram, Van Alstyne 1:07.2; 6. Morgan, Anna 1:08.0.


200 — 1. Hunter, Sherman 26.54; 2. Morris, Sherman 27.39; 3. Miller, Anna 28.09; 4. Fernandez, Van Alstyne 28.73; 5. Barber, S&S 28.81; 6. Clark, Whitesboro 29.08.


1,600 — 1. McQuirk, Van Alstyne 5:57.1; 2. Elias, Gainesville 6:00.3; 3. Griffin, Anna 6:01.5; 4. Ackley, Whitesboro 6:02.3; 5. Spaeth, Anna 6:05.4; 6. Clinton, Sherman 6:05.7.


1,600 relay — 1. Anna 4:19.0; 2. Whitesboro 4:27.6; 3. Van Alstyne 4:31.2; 4. S&S 4:37.1; 5. Denison 5:01.8.


300 hurdles — 1. Hampton, Anna 48.07; 2. Ridge, Gainesville 52.6; 3. Harmon, Denison 56.82; 4. Juarez, Gainesville 59.23; 5. Smith, Gainesville 1:01.8.