CLASS 4A

CLASS 4A


REGION II


Bi-district Round


Monday, Feb. 10


Dallas Bryan Adams 62, Dallas Molina 36


Dallas Carter 56, Dallas Samuell 50


Frisco Centennial 43, Carr. Newman Smith 32


Sherman 62, Longview Pine Tree 53, OT


Mansfield Summit 41, Jacksonville 27


West Mesquite 63, Frisco Heritage 47


Dallas Woodrow Wilson 52, Dallas Kimball 45


Frisco Liberty 53, North Forney 24


Dallas Lincoln 55, South Oak Cliff 38


Texas High 55, Wylie East 43


Arlington Seguin 47, Corsicana 35


McKinney North 65, Mount Pleasant 28


Red Oak 61, Lindale 38


Tuesday, Feb. 11


The Colony 55, Highland Park 43


Sulphur Springs 52, Lovejoy 43


Wednesday, Feb. 12


Tyler John Tyler (W16) vs. Mansfield Lake Ridge (13-15, F15), 6:30 p.m. at Fairfield


Area Round


Feb. 13-15


Dallas Bryan Adams (27-3, W12) vs. The Colony (19-9, R9), TBA


Dallas Carter (24-7, W11) vs. Frisco Centennial (19-10, T9), TBA


Sherman (17-11, R13) vs. Tyler John Tyler-Mansfield Lake Ridge winner, TBA


Mansfield Summit (23-7, W15) vs. Sulphur Springs (R14), TBA


West Mesquite (25-5, W10) vs. Dallas Woodrow Wilson (20-13, T12), TBA


Frisco Liberty (25-3, W9) vs. Dallas Lincoln (20-8, R12), TBA


Texas High (W14) vs. Arlington Seguin (23-9, R15), TBA


McKinney North (24-4, W13) vs. Red Oak (17-12, T15), TBA


CLASS 3A


REGION II


Bi-district Round


Monday, Feb. 10


Melissa 85, Irving North Hills 29


Wilmer-Hutchins 51, Community 22


Argyle 42, Sanger 22


Tex. Pleasant Grove 75, Wills Point 29


Tuesday, Feb. 11


Frisco Lone Star 39, Krum 34


Celina 61, Gainesville 54


Dallas Roosevelt 54, Anna 24


Princeton 50, Ferris 24


Quinlan Ford 35, North Lamar 24


Wednesday, Feb. 12


Paris (18-9, R13) vs. Emory Rains (13-13, T14), 6:30 p.m. at Anna


Decatur (W9) vs. Aubrey (12-15, F10), 7 p.m. at Flower Mound Marcus


Crandall (R14) vs. Pittsburg (T13), 6 p.m. at Bullard Brook Hill


Brownsboro (W15) vs. Tyler Chapel Hill (F16), TBA at Tyler


Canton (R15) vs. Longview Spring Hill (19-10, T16), 7:30 p.m. at Tyler John Tyler


Kilgore (22-8, W16) vs. Mabank (F15), 6 p.m. at Kilgore


Bullard (24-7, R16) vs. Mineola (16-14, T15), 7:30 p.m. at Tyler JC


Area Round


Feb. 13-15


Melissa (25-3, W12) vs. Frisco Lone Star (T10), TBA


Wilmer Hutchins (W11) vs. Celina (26-6, R10), TBA


Kilgore-Mabank winner vs. Paris-Emory Rains winner, TBA


Brownsboro-Tyler Chapel Hill winner vs. Crandall-Pittsburg winner, TBA


Argyle (31-1, W10) vs. Dallas Roosevelt (R11), TBA


Decatur-Aubrey winner vs. Princeton (16-14, R12), TBA


Quinlan Ford (W14) vs. Canton-Longview Spring Hill winner, TBA


Tex. Pleasant Grove (W13) vs. Bullard-Mineola winner, TBA


CLASS 2A


REGION II


Bi-district Round


Monday, Feb. 10


Sunnyvale 71, Whitesboro 32


Howe 61, Leonard 60, OT


New Boston 62, Clarksville 57, OT


Edgewood 49, Scurry-Rosser 32


Mount Vernon 52, Linden-Kildare 30


Farmersville 61, Pottsboro 50


Brock 66, Keene 33


Gunter 73, Bells 50


Alba-Golden 78, Red Oak Life 28


Chisum 42, Daingerfield 30


Life Oak Cliff def. Lone Oak


MP Chapel Hill 56, Redwater 36


Tuesday, Feb. 11


Winnsboro def. Kemp


Wednesday, Feb. 12


Maypearl (R10) vs. Alvord (T9), 8 p.m. at Weatherford


Paradise (R9) vs. Godley (18-8, T10), 6 p.m. at Weatherford


Grandview (W10) vs. Boyd (F9), 6:30 p.m. at Aledo


Area Round


Feb. 13-15


Sunnyvale (33-0, W12) vs. Paradise-Godley winner, TBA


Howe (16-10, W11) vs. Maypearl-Alvord winner, TBA


New Boston (W16) vs. Edgewood (T14), TBA


Mount Vernon (W15) vs. Winnsboro (31-4, R14), TBA at Sulphur Springs


Grandview-Boyd winner vs. Farmersville (T12), TBA


Brock (W9) vs. Gunter (24-7, R12), 7 p.m. Thu. at Saginaw Chisholm Trail


Alba-Golden (W14) vs. Chisum (R15), TBA Thu. at Greenville


Life Oak Cliff (W13) vs. MP Chapel Hill (T15), TBA


CLASS 1A DIVISION I


REGION II


Bi-district Round


Monday, Feb. 10


Poolville 40, Hico 38


Tuesday, Feb. 11


Archer City 51, Munday 42, 2OT


Avery 53, Merit Bland 38


Wednesday, Feb. 12


Era (R13) vs. Italy (T14), 7:30 p.m. at Saginaw Boswell


Celeste (17-10, R15) vs. Simms Bowie (T16), 6 p.m. at Prairiland


Albany (R9) vs. Petrolia (T10), 6:30 p.m. at Millsap


San Saba (R12) vs. Perrin-Whitt (T11), 8 p.m. at Eastland


Itasca (R14) vs. Valley View (T13), 6 p.m. at Saginaw Boswell


Area Round


Feb. 13-15


Goldthwaite (W12) vs. Albany-Petrolia winner, TBA


Windthorst (W10) vs. Poolville (R11), TBA


Honey Grove (22-2, W16) vs. Era-Italy winner, TBA


Dallas Triple A (22-5, W14) vs. Celeste-Simms Bowie winner, TBA


Santo (W11) vs. Archer City (R10), TBA


Hamlin (W9) vs. San Saba-Perrin-Whitt winner, TBA


Sam Rayburn (20-9, W15) vs. Itasca-Valley View winner, TBA


Muenster (20-6, W13) vs. Avery (R16), TBA


CLASS 1A DIVISION II


REGION III


Bi-district Round


Tuesday, Feb. 11


Coolidge 75, Irving Universal 18


Bellevue 46, Ector 37


Wednesday, Feb. 12


Avalon (R20) vs. Abbott (T19), 7 p.m. at Covington


Strawn (R17) vs. Kopperl (T18), 6:30 p.m. at Dublin


Slidell (R21) vs. Savoy (T22), 7 p.m. at Whitesboro


Campbell (R23) vs. Bloomburg (T24), 4 p.m. at Mount Pleasant


Blum (R18) vs. Gorman (T17), 6 p.m. at Hico


Karnack (13-7, R24) vs. Miller Grove (T23), 6 p.m. at Mount Pleasant


Area Round


Feb. 13-15


Milford (W20) vs. Strawn-Kopperl winner, TBA


Morgan (W18) vs. Coolidge (R19), TBA


Saltillo (W24) vs. Slidell-Savoy winner, TBA


Dodd City (W22) vs. Campbell-Bloomburg winner, TBA


Frost (W19) vs. Blum-Gorman winner, TBA


Lipan (W17) vs. Avalon-Abbott winner, TBA


Yantis (W23) vs. Bellevue (18-12, T21), TBA


Saint Jo (W21) vs. Karnack-Miller Grove winner, TBA