PRINCETON — Results from the District 11-4A track meet. The top four finishers advance to the District 11/12-4A area meet.


Girls

Team results

1. Celina 166.5


2. Melissa 146


3. Princeton 138


4. Anna 87


5. Aubrey 43.5


6. Bonham 35


Individual results

High jump — 1. Saylor, Kaia, Aubrey 5-00; 2. Sims, Zoe, Princeton 4-10; 3. Singer, Saige, Princeton 4-08; 4. Thomas, Casey, Celina J4-08; 5. Tibble, Lauren, Celina J4-08; 5. Dyer, Wylie, Aubrey J4-08.


Pole vault — 1. Griffith, Alyssa, Celina 10-06; 2. Brunson, Marissa, Melissa 8-06; 3. Rogers, Lillian, Melissa 8-00; 4. Walters, Rebekah, Celina 7-06; 5. Knowles, Celeste, Celina 6-06; 6. Campbell, Rayen, Bonham J6-06.


Long jump — 1. Morgan, Damie, Celina 16-03.50; 2. Martin, Maci, Celina 15-05.50; 3. Peters, Amanda, Princeton 15-03.00; 4. Gray, Gill, Melissa 15-02.00; 5. Escalante, Atziri, Bonham J15-02.00; 6. Dow, Kathimae, Aubrey 14-10.00.


Triple jump — 1. Saylor, Kaia, Aubrey 35-02.75; 2. Gray, Gill, Melissa 35-01.50; 3. Morgan, Damie, Celina 35-00.00; 4. Griffith, Annie, Celina 33-03.50; 5. Snyder, Nicolette, Princeton 32-00.00; 6. Peters, Amanda, Princeton 31-09.75.


Discus — 1. Dixon, Lauryn, Princeton 138-11.25; 2. Adejokun, Priscilla, Melissa 126-03.25; 3. Reagan, Elena, Celina 124-01.50; 4. Tuinstra, Grace, Celina 96-06.50; 5. Cunningham, Amber, Celina 89-07.50; 6. Housewright, Rachael, Aubrey 87-06.50.


Shot put — 1. Adejokun, Priscilla, Melissa 43-06.00; 2. Dixon, Lauryn, Princeton 41-01.00; 3. Reagan, Elena, Celina 33-11.00; 4. Tuinstra, Grace, Celina 30-09.00; 5. Jones, Katie, Bonham 29-00.00; 6. Reber, Dezeray, Princeton 28-10.00.


3,200 — 1. Thompson, Hannah, Celina 12:23.64; 2. Hemenway, Madison, Anna 12:25.75; 3. Kocsis, Allison, Melissa 12:59.02; 4. Avila, Melissa, Princeton 13:33.46; 5. Gurrola, Marlene, Princeton 13:58.48; 6. Bogdan, Camille, Melissa 14:28.51.


400 relay — 1. Princeton 50.49; 2. Celina 50.54; 3. Bonham 51.52; 4. Aubrey 52.01; 5. Anna 52.39.


800 — 1. Moran, Raye, Anna 2:18.99; 2. Thompson, Hannah, Celina 2:22.10; 3. Kirby, Athena, Princeton 2:30.33; 4. Hodge, Samantha, Bonham 2:31.04; 5. Dow, Kathimae, Aubrey 2:36.41; 6. Green, Mikaela, Celina 2:38.80.


100 hurdles — 1. Martin, Maci, Celina 16.02; 2. Griffith, Alyssa, Celina 16.65; 3. Sheriff, Brenna, Melissa 16.76; 4. Segleski, Kaylah, Princeton 17.19; 5. Armijo, Angelica, Anna 17.57; 6. Spaulding, McKenzi, Aubrey 17.76.


100 — 1. Lewis, Karrington, Melissa 12.10; 2. Hernandez, Bryanna, Melissa 12.58; 3. Tutston, Tamaya, Anna 13.02; 4. Neely, McKenzie, Celina 13.05; 5. Gibson, Faith, Princeton 13.09; 6. Crawford, Nia, Princeton 13.21.


800 relay — 1. Melissa 1:44.10; 2. Princeton 1:46.00; 3. Celina 1:47.21; 4. Aubrey 1:50.47; 5. Anna 1:50.63; 6. Bonham 1:51.87.


400 — 1. Gray, Gill, Melissa 58.01; 2. Pender, Jazmin, Anna 1:00.65; 3. Rivera, Alyssa, Princeton 1:01.58; 4. Hogan, Carliyah, Princeton 1:01.79; 5. Sanders, Abby, Anna 1:01.80; 6. Eichel, Erin, Melissa 1:03.62.


300 hurdles — 1. Kane, Maddie, Melissa 46.17; 2. Martin, Maci, Celina 46.60; 3. Escalante, Atziri, Bonham 49.15; 4. Seymore, Alana, Princeton 49.18; 5. Clemmons, Sally, Melissa 49.49; 6. Segleski, Kaylah, Princeton 50.43.


200 — 1. Tutston, Tamaya, Anna 26.50; 2. Green, Ceniya, Princeton 26.53; 3. Lott, Diamond, Celina 27.14; 4. Mack, Nakeitra, Princeton 27.28; 5. Lloyd, Tristan, Princeton 27.82; 6. Knapp, Lauren, Aubrey 27.92.


1,600 — 1. Moran, Raye, Anna 5:26.70; 2. Kocsis, Allison, Melissa 5:47.45; 3. Hemenway, Madison, Anna 5:49.86; 4. Avila, Melissa, Princeton 6:04.59; 5. Hodge, Samantha, Bonham 6:09.69; 6. Woodbury, Brooke, Anna 6:09.74.


1,600 relay — 1. Melissa 4:04.23; 2. Anna 4:06.05; 3. Celina 4:09.11; 4. Princeton 4:20.52; 5. Bonham 4:31.69.


Boys

Team results

1. Celina 148


2. Melissa 143.5


3. Aubrey 95.5


4. Princeton 91


5. Anna 89


6. Bonham 53


Individual results

High jump — 1. McCraw, Cole, Melissa 6-02; 2. Torres, Bradley, Princeton 6-00; 3. Hartwell, Trevor, Bonham 5-10; 3. Porter, Adrian, Aubrey 5-10; 5. Williams, Mason, Anna J5-10; 6. Lewis, Brendon, Melissa J5-10; 6. Porter, Christian Aubrey J5-10.


Pole vault — 1. Brinkerhoff, Kai, Princeton 12-00; 2. Rodriguez, Gabe, Melissa 11-00; 3. Johnson, Austin, Princeton 10-06; 4. Flanagan, Spencer, Celina J10-06; 5. Deeds, Jeffrey, Princeton 9-06; 6. Simmerman, Austin, Bonham 9-00.


Long jump — 1. Grisso, Gatlin, Aubrey 21-03.00; 2. Rodriguez, Tyler, Bonham 20-05.00; 3. Iluobe, Ehijie, Princeton 20-04.00; 4. Rodriguez, Gabe, Melissa 20-00.00; 5. Hartwell, Trevor, Bonham 19-01.00; 6. Maloid, Donald, Anna 18-03.50.


Triple jump — 1. McCraw, Cole, Melissa 44-02.25; 2. Smith, Elijah, Anna 43-10.50; 3. Grisso, Gatlin, Aubrey 42-05.75; 4. Rodriguez, Tyler, Bonham 41-08.00; 5. Shellman, Noah, Bonham 40-04.00; 6. Maloid, Donald, Anna 37-08.00.


Discus — 1. Templeman, Dylan, Princeton 165-01; 2. Murphy, Gunnar, Melissa 155-04; 3. Brinkerhoff, Luke, Celina 126-02; 4. Reeves, Jared, Celina 125-06; 5. Matheus, Austin, Aubrey 116-03; 6. Perez, Jacob, Anna 111-01.


Shot put — 1. Murphy, Gunnar, Melissa 50-04.50; 2. Rose, Daunte, Anna 47-03.00; 3. Templeman, Dylan, Princeton 46-07.50; 4. Hayes, Cale, Melissa 45-11.00; 5. Redfearn, Jordan, Aubrey 45-08.00; 6. Brinkerhoff, Luke, Celina 45-03.00.


3,200 — 1. Mackey, Elijah, Melissa 9:39.26; 2. Scribner, Jackson, Melissa 10:20.70; 3. Chaloupka, Blake, Melissa 10:21.10; 4. Cruz, Tony, Bonham 10:25.92; 5. Brookmole, Zach, Aubrey 10:46.15; 6. Glover, Douglas, Princeton 10:49.52.


400 relay — 1. Celina 42.57; 2. Anna 43.09; 3. Bonham 43.11; 4. Aubrey 43.48; 5. Melissa 43.52; 6. Princeton 44.29.


800 — 1. Wepler, Mark, Celina 1:59.02; 2. Monroy, Joaquin, Aubrey 2:03.44; 3. Daugherty, Noah, Celina 2:04.82; 4. Porter, Christian, Aubrey 2:05.36; 5. Arroyo, David, Anna 2:06.50; 6. Balsamo, Chance, Celina 2:06.60.


110 hurdles — 1. Grisso, Grayson, Aubrey 14.86; 2. Teague, Miles, Celina 16.06; 3. Neumann, Spencer, Aubrey 16.13; 4. Cruz, Elmer, Princeton 16.36; 5. Martin, Major, Celina 16.48; 6. Davis, Matt, Celina 16.51.


100 — 1. Norman, Andre, Celina 10.97; 2. Young, Ja’Bray, Melissa 11.02; 3. Trompler, Kade, Bonham 11.28; 4. Iluobe, Ehijie, Princeton 11.60; 5. Porter, Adrian, Aubrey 11.71; 6. Wallace, Tarek, Melissa 11.78.


800 relay — 1. Anna 1:28.84; 2. Melissa 1:30.56; 3. Aubrey 1:30.87; 4. Princeton 1:31.50; 5. Celina 1:31.54; 6. Bonham A 1:31.61.


400 — 1. Smith, Elijah, Anna 49.30; 2. Woodrum, Tanner, Celina 51.61; 3. Delgado, Lucas, Princeton 51.81; 4. Harrison, Elishah, Princeton 52.13; 5. Lowry, Nick, Celina 52.15; 6. Daugherty, Noah, Celina 52.97.


300 hurdles — 1. Martin, Major, Celina 39.79; 2. Racanelli, Will, Celina 40.34; 3. Teague, Miles, Celina 41.10; 4. Neumann, Spencer, Aubrey 41.28; 5. Hartwell, Trevor, Bonham 41.57; 6. Cruz, Elmer, Princeton 42.00.


200 — 1. Norman, Andre, Celina 22.19; 2. Young, Ja’Bray, Melissa 22.78; 3. Franklin, John, Celina 23.08; 4. Lee, Aaron, Anna 23.15; 5. Grisso, Gatlin, Aubrey 23.18; 6. Stevenson, Hayden, Bonham 23.31.


1,600 — 1. Mackey, Elijah, Melissa 4:24.58; 2. Monroy, Joaquin, Aubrey 4:41.68; 3. Chaloupka, Blake, Melissa 4:45.41; 4. Scribner, Jackson, Melissa 4:46.11; 5. Cruz, Tony, Bonham 4:46.25; 6. Glover, Douglas, Princeton 4:47.51.


1,600 relay — 1. Celina 3:23.64; 2. Anna 3:27.92; 3. Princeton 3:28.91; 4. Melissa 3:33.39; 5. Aubrey 3:37.30; 6. Bonham 3:49.42.